top of page

Jungtinė IAAP, LAPA ir Vilniaus universiteto konferencija, 2025 m. balandžio 11-13 d.

  • Writer: LAPA
    LAPA
  • prieš 1 dieną
  • 2 min. skaitymo

Atnaujinta: prieš 27 minutes


Nuotr. Domantas Dragūnas
Nuotr. Domantas Dragūnas

2025 m. balandžio 11-13 d. Vilniuje įvyko jungtinė Tarptautinės analitinės psichologijos asociacijos (IAAP), Lietuvos analitinės psichologijos asociacijos (LAAP) ir Vilniaus universiteto konferencija „Kultūros ir psichoterapijos sąveika: tyrimai ir refleksijos“ ("The Interplay Between Culture and Psychotherapy: Research and Reflections"). Į konferenciją atvyko 196 dalyviai/ės ir pranešėjai/os iš 22 šalių.


Konferencijoje skaityti pranešimas šiomis temomis: sutikti kitą, kultūra ir moterų likimai, kultūrinių traumų patirtys, traumos padarinių įveika, kultūriniai kompleksai, literatūra ir pasąmonė, muzika ir pasąmonė, gyventi demokratijoje, kultūra ir besikeičiantis pasaulis, tarpkultūrinė kibernetinė terapija. Pranešimus skaitė analitinės psichologijos praktikai/ės ir tyrėjai/os iš Lietuvos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Ukrainos, Italijos, Lenkijos, Latvijos, Šveicarijos, Estijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.


Konferencijos idėja išsirutuliojo iš prof. dr. Gražinos Gudaitės inicijuoto tyrimo apie kultūros vaidmenį analitinės psichologijos praktikoje ir mokymų procese, šiame tyrime dalyvavo ir dalis pranešėjų. Prof. dr. Gražina Gudaitė šį tyrimą iš dalies pristatė savo pranešime Kultūros ir santykio su pasąmone vaidmuo jungiškojoje psichoanalizėje“.


Ypač jautru buvo klausytis kolegių iš Ukrainos pranešimų - Svitlanos Shevchenko „Ukrainos moterys ir karas: kultūriniai aspektai ir istorinė perspektyva“ ir Valentinos Samus „Susidūrimas su mirtimi: tradiciniai ir šiuolaikiniai gedėjimo ir baimės įveikos būdai“. Lietuvos atstovių prof. Danutės Gailienės ir dr. Dovilės Petronytės-Kvedarauskienės pranešimai apie Lietuvos patirtis kultūrinės traumos ir šalia vykstančio karo kontekstuose suteikė atsvaros ir sustiprino bendrumo jausmą. Pranešėjų bei kitų konferencijos dalyvių - tiek iš Europos, tiek iš už Atlanto - mintys antrino apie Pasaulyje vykstančius neramius procesus bei drąsino, kad kultūrinės patirties bei psichoterapijos suteikiami resursai įgalina mus rasti būdus išbūti esamoje situacijoje ir kurti pokytį.




Nuotr. Domantas Dragūnas, daugiau nuotraukų.



Tai jau 3-oji Vilniuje įvykusi tarptautinė jungistinės psichologijos konferencija, jas visas vienija kultūrinės patirties tema. Daugiau apie ankstesnes konferencijas: Dialogas sandūroje tarp Rytų ir Vakarų: kultūrinio tapatumo praeitis, dabartis ir ateitis“, 2009 m., Kultūros ir psichoterapijos tyrimai: tapatumo naratyvai ir jų studijos, 2018 m.


Irma Skruibienė, LAPA narė kandidatė



bottom of page