Vieša paskaita „Suvaldyti griovėją: savigriovos ir jos įveikimo vaizdiniai sapnuose bei pasakose“

Vieša paskaita „Suvaldyti griovėją: savigriovos ir jos įveikimo vaizdiniai sapnuose bei pasakose“.
2023 m. vasario 28 d., antradienį, 17 val. kviečiame į psichologės psichoterapeutės Elonos Lovčikienės paskaitą apie savigriovą ir jos įveikimo vaizdinius sapnuose bei pasakose. E. Lovčikienė yra privačiai dirbanti jungiškosios krypties psichoanalitikė, Lietuvos analitinės psichologijos asociacijos narė.
Paskaitoje E. Lovčikienė kalbės apie vidinį griovėją, būdingą skirtingų tipų asmenybėms ir dažnai sutinkamą psichoterapijos praktikoje. Aptars traumos fenomenologiją, dėl kurios atsiranda minėta vidinė psichikos struktūra, sukelianti ilgalaikių sunkumų ir sutrikimų. Klausytojai išsiaiškins, kaip simbolinė prieiga gali padėti dirbti su šiais sutrikimais, o lektorė pasitelks pasakų ir sapnų pavyzdžius. Pasakose ir sapnuose ši figūra pasirodo kaip Mėlynbarzdis, burtininkas, slibinas, persekiotojas, smurtautojas ir pan. Paskaitoje bus keliami klausimai, kas leidžia ir padeda augti po traumos. Kokie galimi to augimo būdai? Kaip elgtis su slibinu – kapoti galvas ar bandyti prijaukinti?
Paskaita nemokama, ji vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Pažinimo erdvėje-Laimės Lukošiūnienės salėje, V a.
Norinčius dalyvauti prašome registruotis el. paštu egle.jovaisaite@lnb.lt