Irma Skruibienė

Tel.: +370 687 11382
El. paštas: irma@skruibis.lt
https://www.skruibis.lt/irma
http://www.namuterapija.lt/

Esu psichologė psichoterapeutė. Baigiau klinikinės psichologijos magistro studijas Vilniaus universitete (2008) ir C. G. Jung analitinės psichoterapijos mokymo programą (2021). Teikiu individualias konsultacijas suaugusiems.

Esu Lietuvos psichologų sąjungos narė, Lietuvos analitinės psichologijos asociacijos narė kandidatė, sertifikuota Europos psichologė, baigtos psichoterapijos studijos atitinka kvalifikacinius Europos psichoterapeuto reikalavimus. Psichoterapinę praktiką reguliariai supervizuoju pas patyrusius/ias  jungiškosios krypties psichoanalitikus/es.

Magistro darbą apsigyniau traumų psichologijos tema: „Politines represijas patyrusiųjų potrauminis augimas“. Su politinėmis represijomis susijusi ir mano šeimos istorija. Daug kartų girdėti pasakojimai apie senelių tremtį į Sibirą, ten sutiktus šiltus žmones, padėjusius įsikurti, apie Lietuvoje prarastus namus, kurių taip ir nepavyko pilnai susigrąžinti, paskatino gilintis į psichologinį savų namų patyrimą, kur jie bebūtų. Daugiau kaip 10 metų gilinuosi į psichologinius savų namų kūrimo aspektus. Vedu su šia tema susijusius seminarus, taip pat individualius arba porai skirtus užsiėmimus. Esu tinklaraščio „Namų terapija“ (www.namuterapija.lt) kūrėja ir knygos „Namų psichologija“ bendraautorė.

Į mane žmonės kreipiasi įvairiais klausimais. Turiu patirties darbe su LGBT* žmonėmis, taip pat su asmenimis, kurie kreipėsi dėl sunkumų santykiuose, nepasitikėjimo savimi, sunkumų suprasti ir išreikšti jausmus. Esu dirbusi su žmonėmis, atsidūrusiais krizinėse situacijose, turinčiais traumines patirtis, patyrusiais prievartą, išgyvenančiais artimo žmogaus netektį, išsiskyrimą, turinčiais minčių apie savižudybę.

C. G. Jungo analitinėje psichologijoje svarbi reikšmė skiriama ne tik individualiai asmens patirčiai, bet ir šeimos istorijos, kultūros bei visos žmonijos patirties įtakai kiekvieno žmogaus gyvenime. C. G. Jungo psichologija suteikia galimybę resursų ieškoti ne tik artimiausioje aplinkoje, bet ir visame žmonijos pavelde, kuris atsiskleidžia per sapnus, pasakas, mitus bei simbolius.